למה צעצועי התפתחות חשובים לתינוק שלך?

כל אמא תסכים שהתפתחות התינוק שלה זה משהו שחשוב לה. בין אם זה כי חשוב לדעת שהתינוק מתפתח כראוי ללא עיכובים משמעותיים שיכולים ליצור פער בחיים הבוגרים ובין אם זה כדי לעזור לתינוק לפתח עצמאות ולהפסיק להיות תלותי בהורים שלו בכל דבר.

הדרך הכי יעילה ופשוטה לעודד את ההתפתחות של תינוק בכל גיל היא בעזרת משחקים וצעצועים צבעוניים שמושכים את העיניים ואת תשומת הלב ויש גם כאלה מסוימים שמיועדים לפיתוח כישורים ספציפיים. ממש לא צריך להפוך את הבית לג'ימבורי. מספיקים כמה משחקים ולהשאיר מקום גם בסלון.

על מנת להשכיל ולבחור את משחקי ההתפתחות הנכונים ביותר עבור התינוק חשוב לשים לב לצורה שלהם, לייעוד אשר לשמו הם יוצרו מלכתחילה וכמובן שצריך לתת את הדעת לכך שהם יהיו בעלי תו תקן ומתאימים לתינוקות בגיל הזה.

ניתן למצוא מבחר צעצועים כאלו. חלקם ניתן לתלות מעל העגלה, העריסה, המנשא ואמצעי הנשיאה האחרים. כך מוצאים מוביילים מסוגים שונים. ניתן לבחור בדמויות של חיות כמו דובונים, בצורות כוכבים ועוד. יש כאלו הנמתחים עם חוט לזמן קצר וקצוב ואחרים הפועלים על בטריות באופן רצוף. המוביילים יודעים לנגן נעימות קלות, עדינות ותואמות. יש העולים ויורדים, אחרים מסתובבים וכן הלאה. כל אחד יגרה את התינוקות אשר יגיבו אליהם, ישמיעו קולות ואפילו יחייכו מדי פעם.

משחקי התפתחות לילדים

איך לבחור צעצועי התפתחות?

בחרו בצעצוע איכותי שיתאים לתינוק לאורך זמן

עדיף להשקיע במשחק אחד שהינו לטווח גילאים גדול יותר, מאשר בהרבה משחקים קטנים. למשל – צעצוע נגינה כלשהו כמו קסילופון. כשהתינוק קטן הוא יהנה מלהכיר את הצלילים וככל שיגדל יוכל לשלוט בצלילים שהוא מפיק.

בחרו במשחק שהתינוק יכול לתפעל לבד

חשוב שהצעצוע יצליח ליצור הנאה וכיף עבור התינוק, יחד עם הנעה לפעולה, כמו למשל אוניברסיטה שיש בה המון אפשרויות פעולה שונות שיוצרות גירויים שונים. חשוב לא לקנות משחקים שרמתם גבוהה מדי עבור התינוק, שעלולים ליצור אצל התינוק תחושת תסכול אם הוא לא יצליח לתפעל אותם.

הקפידו על בטיחות המוצר

המנעו ממשחקים מתפרקים שמכילים חלקים קטנים כמו למשל חרוזים קטנים שמסוכנים לתינוק, שכן הוא עלול לבלוע אותם.

בחרו במוצר שקל לנקות

הם הרי מכניסים הכל לפה שלהם. בחרו במשהו שלא צובר לכלוך במקומות שקשה לנקות או חס וחלילה מעלה עובש.

גוונו בסוגי המשחקים

מומלץ לרכוש מספר משחקים במרקמים שונים על מנת לשמור על גירוי תמידי וסקרנות של התינוק.

למשחקי התפתחות יש פוטנציאל לעזור להתפתחות הבייבי שלכם, אבל חשוב לזכור לא להעמיס על ילדכם מגוון רחב של משחקים בבת אחת, להתחשב ביכולותיו של התינוק ולקנות משחקים שהוא יכול להתמודד איתם בהתאם לגילו וליכולותיו.